2014 - činnost

1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

V sobotu dne 5. 7. 2014 jsme se zúčastnili hasičské soutěže o Vrančický tuplák. Jelikož tuto soutěž navštěvujeme s pravidelností každý rok, všichni jsem se těšili jak si celý den užijeme a doufali jsme, že se náramně pobavíme jako v předešlých letech.

Na tuto soutěž jsme sestavili jeden tým v mužském podání, který byl doplněn dvěma „blondýnami“. Soutěž začínala v jednu hodinu a tak se nás devět statečných vydalo v půl dvanácté na cestu naší hasičskou cisternou. I přesto, že bylo hlášené špatné počasí, podařilo se nám do Vrančic přivézt sluníčko. Po nástupu jsme dostali instrukce, jak bude celý závod probíhat a nestačili jsme se divit jaké podivuhodnosti pro nás Vrančičtí hasiči připravili.

Soutěž byla pojmenována „best of“ tedy to nejlepší ze všeho. Z předešlých let se vybraly ty nejlepší a nejzajímavější disciplíny a z nich se sestavil tento běh. Mohli jsme se těšit na řízení podivného hasičského vozítka, lyžování ve trojici na jedněch lyžích nebo na plavbu v neckách přes rybník a další. Když jsme přišli na řadu, s naprostým přehledem jsme odběhli určenou trasu i se všemi záludnostmi až na „barevnou katastrofu“, kterou způsobila blonďatá část týmu. Místo černých plechovek byly sestřeleny červené a tak jsme dostali penalizaci v podobě jedné minuty a tím jsme se z osmého místa posunuli na dvanácté. Blondýny byly pro výstrahu ostatním hozeny po hlavě do rybníka a jako správný tým jsme se celé situaci od srdce zasmáli. Po vyhlášení a obdržení jedné šišky salámu, pamětní medaile a diplomu, jsme se vydali domů a později jsme tento den ukončili posezením, které se protáhlo do nočních hodin.

autor: jedna z blondýnek